Matemaatika

matemaatika.jpg
Selles ülesandes on kolm alamkategooriat.

1. Arvutamise ülesanded.

mate_arv.jpg
mate_mugijad.jpg

Esimeses ülesandes on arvude mugimise tegevused. Peab kasutama klaviatuuri nooleklahve töölaual liikumiseks ja vältima kolle. Mugijate ülesande alla kuulub viis ülesannet: võrdsete arvude mugijad, mittevõrduvate numbrite mugijad, kordarvude mugijad, tegurite mugijad, algarvude mugijad.
mate_mugijam.jpg

Teine ülesanne on kaalu tasakaalustamine. Peab asetama kaaluvihid, et tasakaalustada nad. Raskematel tasemetel peab tasakaalustama mõlemad pooled.
mate_kaal.jpg

Kolmas ülesanne on liitmise harjutamine märkilaskmise abil. Kontrolli tuule suunda ja kiirust. Siis klõpsa märklaua peal, et nool märklauda lasta. Kui oled kõik nooled ära lasknud, tekib aken mis palub sul punktisumma kokku lugeda. Sisesta punktisumma kasutades klaviatuuri ja vajuta Enter klahvi või OK nuppu.
marklaud.jpg

2. Geomeetriaülesanded.

mate_geo.jpg
Lihtne vektorgraafika tööriist. Arendav laud, kus saab vabalt joonistada ning kirjutada. Vali vasakult joonistamise tööriist ja alt värv. Siis klõpsa ja venita valgel alal, et luua uus kujund. Aja säästmiseks saad vajadusel objekti kustutada, leides joonistamise tööriistade ribalt kustukummi, kirjutada saab "T" tööriista valides.
mate_geo_pilt.jpg

3. Numbrite õppimine.

mate_volukubar.jpg

Kilpkonna ikooniga ülesandes peab sättima esemed nii, et neid oleks lihtsam loendada. Siis tuleb valida alt paremalt ese, mille arvu tahad vastata. Sisesta vastus kasutades klaviatuuri. Peale vastuste sisestamist vajuta ENTER klahvi või käe ikooni vastuste kontrollimiseks.
mate_kilpkonn.jpg

Võlukübara ikoonidega ülesanded.
Esimene võlukübara ülesanne on lahutamine. Peab loendama ära, mitu eset jäi võlukübara alla peale seda, kui mõned ära võeti.
mate_volukubar2.jpg
Teine võlukübara ülesanne on liitmine. Peab loendama, mitu eset on võlukübara all.
Võlukübara ülesannete alustamiseks tuleb klõpsata võlukübara peal. Alumisele parempoolsele alale peab oma vastuse(d) klaviatuuril trükkima. Kontrollimiseks kasuta käe ikooni.

Euro- ja sentide ikoonidega ülesannetes peab klõpsama müntidel või paberrahal ekraani alumises osas, et nendega maksta. Kui tahad raha tagasi võtta (eksisid maksmisel), klõpsa juba valitud paberrahal või mündil ekraani ülemises servas.
mate_raha.jpg

Viimases ülesandes saab joonistada pilti järgides numbrite õiget järjekorda.
mate_arv_jarjekord.jpg