Mosaiigid

mosaiik.jpg


Tangrami ikooniga ülesandes peab ehitama samasuguse kujundi nagu on vasakul üleval nurgas. Kujundi all rohelised nooled lubavad valida endale sobiva kujundi. Esimeseks abivahendiks on must tangramikujutis ringi sees, klõpsates sellel, tulevad nähtavale kujundid, millest tangram koosneb. Teiseks abivahendiks on punane tangramikujutis ringi sees, klõpsates sellel, tekib töölauale tangrami kujutis. Rohelised nooled aitavad kujundeid liigutada ümber oma telje. Kui võtta töölaual mõnest kujundist kinni ning klõpsata sellel hoides hiireklahvi all saab ka hästi kujundeid igatepidi liigutada.
mosaiik_tangr.jpg

Kraana ikooniga ülesandes peab liigutama elemendid vasakus alumises raamis samadele asukohtadele nagu on ülemises paremas raamis. Kraana alt leiad neli noolt, mis lubavad elemente nihutada. Elemendi liigutamiseks klõpsa elemendil.
mosaiik_kraana.jpg

Torni ikooniga ülesandes peab ehitama tühjale kohale samasuguse torni nagu paremal on näha. Klotse tuleb tõsta nii kaua ringi kuni saab tühjale alale samasuguse torni nagu on ette näidatud. Klotse saab tõsta hiirega neid teise kohta tõmmates.
mosaiik_torn.jpg

Viimases ülesandes peab jälile jõudma, millise värvikombinatsiooni pingviin Tux välja mõtles. Selleks täida horisontaalses reas värvikombinatsioon. Enter klahvi vajutades kontrollib Tux sinu kombinatsiooniõigsust. Kui sinu pakutud värv on olemas, aga reas vales kohas, märgib ta seda valge täpiga. Kui sinu pakutud värv on olemas ja ka õige koha peal, märgib Tux selle musta täpiga. Niimoodi võrreldes sinu värve ja Tuxi vastuseid jõuad ridahaaval tõele lähemale. Alates neljandast tasemest Tux sulle enam mängulaual täpselt õigeid nuppe kätte ei näita. Pead need ise katseksitusmeetodil leidma.
mosaiik_mottem.jpg